previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

VAWA ® Family

Kurz pre aktívneho rodiča a dieťa/deti. Základým cieľom je aktívne strávený spoločný čas, rozvoj pohybových, senzorických a kognitývnych schopností dieťaťa a samozrejme zábava, radosť a vytrhnutie z rutiny rodičovských povinností…

Spoločné cvičenie pomáha posilniť rodinné puto, zatiaľ čo sa členovia rodiny vzájomne podporujú a skvelo bavia. Cvičenie Vawa family s detskej jogy s rodičmi je obzvlášť vhodné pre malé deti (3-6 rokov), ktoré by inak ťažko udržali pozornosť, behom klasickej hodiny jogy pre deti. Na druhej strane i staršie deti si radi naplno užijú vzájomné cvičenie. Pre dospelákov je zábavné stať sa na chvíľu dieťaťom, chovať sa spontánne a uvoľnene.

Benefity program VAWA Family

  • Zlepšuje obratnosť, hrubú motoriku, stabilitu tela a vnímavosť na mnohé podnety.
  • Balančné vlastnosti vlastnosti dosky poskytujú optimálne využitie svalov hlbokého stabilizačného systému. Dochádza k stimulácii svalového tonusu tela a senzoriky vestibulárneho systému. Pomáha teda rozvíjať – koordináciu, zmysel pre rovnováhu, stabilitu, a otvára schopnosť vnímania vlastného tela v priestore.
  • Aktívne strávený spoločný čas a upevnenie rodinných väzieb.
  • Výnimočná príležitosť pre obe strany umožňujúca vzájomne sa pozorovať a učiť.
  • Skvelé premostenie vekového rozdielu.
  • Senzorický pohyb, (pomocou viacerých zmyslov), ktorý ovplyvňuje nielen motoriku, ale aj centrálny nervový systém, čo môže viesť k zlepšeniu kognitívnych schopností (inteligencia, pamäť, myslenie), reči, koncentrácie, či učenia sa.

Uprednostňujeme partnerské a skupinové pozície, aby naše lekcie boli zábavné a užitočné pre všetkých. Rodičov vedieme k tomu, ako byť dieťaťu pri cvičení, čo najlepšou oporou. Snažíme sa o vytvorenie veselého prostredia, kde vítame vzájomný fyzický kontakt medzi deťmi a rodičmi, dostatok ocenenia, spoločné dýchanie, smiech a očný kontakt. Behom záverečnej, spoločnej relaxácie si deti a rodičia môžu ľahnúť vedľa seba, držať sa za ruky, alebo sa objímať. Hodiny si spestrujeme akro jogou, masážou a aromaterapiou. Naším cieľom je, aby sa deti a rodičia podielali na priebehu hodiny rovnakým dielom a vytvorili komunitu so spoločným záujmom.

Veková skupina: 3-6 rokov
Veľkosť skupiny: 7 detí
Cena: 70€/10 hod. + 3 náhrady
  40€/5 hod. + 1 náhrada
Termíny: pondelok 11:00 - 12:00